Zeptejte se na cokoliv

Nejnovější dotazy

Těsnící lišta

Lukáš Lomozník | 4. 3 2024 | OSTATNÍ / OSTATNÉ

Dobrý den, máte prosím k dispozici odkaz, kde je možné koupit lištu viz Váš článek o montáží oken, kap. Těsnicí lišty? Předem moc děkuji. S pozdravem Lomozník

Výměna plastových oken za plastová

Jiří Kamený | 29. 1 2024 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, budeme měnit stará plastová okna za nová, objekt je zateplen, okna lícují s vnější hranou zdiva. Jakým způsobem je možné utěsnit vnější spáru dle ČSN, aby nemusela být páska lepena na stávající omítku? Nyní zateplení přesahuje cca 1 centimetrem rám okna, takže po vyjmutí starého a nasazení nového okna pro pásku patrně nebude prostor. Nechtěli bychom kvůli nalepené pásce znovu dělat omítku na ostění a nadpraží. Děkuji.

Rekonstrukce - dodatečné utěsnění připojovací spáry u špaletových oken

Michaela | 26. 9 2023 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, renovuji špaletová okna vyplněná vnitřní zděnou špaletou. U ostění a nadpraží jsem otloukla omítku a mezeru/připojovací spáru kolem rámu vyplnila nízkoexpanzní pěnou, bohužel jsem zapomněla nalepit pásku. Je možná nějaká jiná dodatečná izolace, pásku nemohu lepit z čelní strany rámu, protože by byla vidět a za něj už se nedostanu, protože je tam pěna (omítka musí být přibližně do úrovně rámu max cca 2 mm přes něj). Ještě prosím jak řešit detail napojení okna na omítku, aby to v tom místě nepraskalo a pokud by se dávala páska drží na ní poté malta? Moc děkuji.

Osazeni oken při rekonstrukci, OKAL

Marie | 26. 9 2023 | KOTVENÍ / KOTVENIE

Hezký den, řeším s firmou kotveni plastových oken při vsazení do dřevěného skeletu domu. Původní plán byl zachovat co nejvíce vnější i vnitřní otvor a pomoci vrutů našroubovat nové okno. Zvenku je obložení sidingem v plastu, uvnitř sadrokartony až k oknu. Prý by to bylo možné víceméně zachovat. Vzhledem k pnutí dreva mi doporucili na forarch v poradně spíše kotvy, což by asi znamenalo větší zásah do pláště i interiéru kvůli upevnění. Můžete prosím poradit jak to vyřešit? Dekuji!!!

Okna bez vnitřního parapetu

Tereza Slívová | 20. 9 2023 | OSTATNÍ / OSTATNÉ

Dobrý den, stehujeme se do nového bytu a všimla jsme si, že u oken nejsou vnitřní parapety. Byt je celý po rekonstrukci, ale okna jsou vsazená dovnitř bytu a zůstal jen venkovní parapet. Vnitřní parapet tam není a není tam ani žádný profil kam by se daly parapety dodělat. Jsem z toho nešťastná, protože mám spoustu květin a nemám je kam dát. Bohužel jsem si toho u prohlídky nevšimla a vůbec by mě nenapadlo, že je něco takového možné. Neodkážu ani řešení takového problému dohledat nikde na internetu. Existuje nějaká varianta, jak parapety k oknům dosadit? Děkuji

Předsazená montáž

Martin | 20. 9 2023 | MONTÁŽ PŘEDSAZENÝCH OKEN / MONTÁŽ PREDSAZENYCH OKIEN

Dobrý den, u rekonstrukce domu z plných cihel (45cm) přemýšlím o zateplení s provětranou fasádou. Čili předsazená montáž. Jak moc může být okno předsazené? Chtěl bych se dostat co nejvíce do roviny fasády, čili skoro žádný vnější parapet, je to možné?

Komprimační páska a exteriérová páska

Hynek | 15. 5 2023 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, chystáme se na rekonstrukci bytu kde chceme tento rok osazovat nové okenní plastové výplně a až příští rok na podzim má dojít k zateplení celého domu. Rozhodli jsme se pro montáž okna do líce obvodového zdiva a tím pádem necháme přetáhnout rám okna částí tepelné izolace cca 6cm. Připojovací spáru v interiéru osadíme danou parotěsnou páskou, otázka je jak vyřešit exteriérovou část. Vzhledem k tomu, že mezi zateplením domu a výměnou oken je minimálně jeden rok musím provést uzavření připojovací spáry exteriérovou paropropustnou páskou a přetáhnout vrstvou cementového lepidla. Jakmile doje k zateplování, umístil bych mezi nově provedený izolant a rám okna komprimační pásku. To znamená že by spára byla uzavřena (zvenku) komprimační páska, exteriérová páska, tepelně izolační část spáry(PUR) a interiérová páska. Je to takto možné? Děkuji za odpověď

lepení pásek - různé materiály - správný postup

Andrea | 9. 5 2023 | KOTVENÍ / KOTVENIE

Dobrý den, provádíme rekonstrukci RD svépomocí, nová plastová okna jsou již namontována (firmou). U některých oken je rám (ostění) tvořeno více materiály (pálená cihla, porobeton, beton), zapravení nebylo před montáží oken provedeno a teď řešíme, jakým způsobem provést zapravení pro nalepení izolačních pásek. Zda udělat klasicky "špalety" jádrovou omítkou, na tuto nalepit pásky a následně provést štuk. Chtěla bych Vás požádat o radu, jak v tomto případě postupovat, aby izolační pásky plnily svou funkci. Děkuji a přeji hezký den, Andrea V.

Kotvení plastových oken

Daniel | 31. 3 2023 | KOTVENÍ / KOTVENIE

Moje otázka je k montáži, ke kotvení plastových oken. Chci se zeptat jakou montáž jako by jste doporučil, zda plastové okno zafixovat pomocí turbo-šroubů a nebo pomocí ocel. držáků (kotev)? Mám strach, že když dojde k montáži pomocí turbo-šroubů, tak dojde vrutem k provrtání rámu a jeho komor a tím se i zhorší izolační vlastnosti celého okna. Toto tvrzení mi však výrobce vyvrátil, že u použítí Turbošroubu se toto stát nemůže. Dále mi jde o to aby případně otevřené vchodové nebo francouzské dveře drželi zakotveny v mat. YTONG dobře. Montážní firma se přiklání k montáži pomocí turbošroubů, tak by mě ještě zajímal vás názor. Mockrát děkuji za odpověď.

Parotěsná páska

František Zdražil | 1. 2 2023 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, mám plastová okna trojska s 3 vkládanými těšněními. Dodavatel mi namotoval okna bez parotěsné fólie. Je možné ji dodatečně nalepit? Navrhoval mi variantu tekuté izolace Dá se to použít jako náhrada nebo co je lepší? Jak řešit deatail rohu když budu příapdně epit pásku na rám okna z čela? děkuji těsněními

TOPlist