Zeptejte se na cokoliv

Nejnovější dotazy

Změna velikosti okna

Michal | 22. 1 2018 | KOTVENÍ / KOTVENIE

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda lze vymontovat a změnit velikost plastového okna? Jedná se o fixní okno, žádné oteviratelné křídlo. Rozměr je 265 x 190cm Rádi bychom aby okno bylo 265 x 100cm Děkuji za odpověď

Nedostatečné překrytí připojovací spáry

| 22. 1 2018 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, je možno parotěsnou a paropropustnou fólii (illbruck TwinaktivME500) pásku nastavit,pokud při osazení rámu a zapěnění PUR pěnou nedosahuje až na ostění s přesahem cca 20mm. Páska končí ve vrstvě PUR pěny, je krátká. Pro přesah až do ostění chybí cca 30mm. Jedná se o dotaz na nastavení v šířce pásky. Děkuji za odpověď

Okna bez podokenního profilu?

Michaela Hakenová | 30. 10 2017 | Nezařazené / Nezaradené

Dobrý den, Prosím o pomoc. Máme novostavbu, do které jsme nechali namontovat okna na specielní pěnu (bohužel bez pásek). Okna, která budou až na podlahu jsme nechali podložit těmi rozšiřovacími profily. A nyní přichází to ale... Ty okna, která nejsou až na zem jsou v pořádku. Tam podokenní profil je. Ty okna (včetně vchodových dveří) jsou až na zem s tím, že tam je 180 mm rozšiřovacích profilů. Zjistili jsme však, že vymezovacími plastovými kolíky zatéká. To bychom vyřešili následně s fasádou a to přelepením polystyrenem a nahoru osadit parapet. ALE zjistili jsme, že v okně zřejmě chybí podokenní profil, takže tam není ani drážka pro uchycení parapetu, aby tam nezatékalo. Prostě, když kouknu od okna dolů, tak je to rovné a není "vystouplý" rám okna. Teď mi zhotovitel řekl, že spáru zatřeme bitumenovým tmelem a navaříme hydroizolaci (na pvc profil). Vůbec se mi to nezdá. Jak potom vyřešit parapet? Přivrtat do okna, když tam stejně bude zatékat? Firma se i hájí tím, že např. u dveří budeme mít chodník a u francouzského okna terasu. Nicméně máme ještě dvě okna, která jsou pevná a tam jaksi nikdo vážně neprojde. Neměl jste to někdo podobně a jaké se nabízí řešení?

posoudit montaz u uz zatepleneho baraku

A.Futkova | 24. 10 2017 | OSTATNÍ / OSTATNÉ

Dobry den je možné aby byl vydet listy kolem oken a jeste byli uvolnene a díry?.Prikladam foto montáže u dveří jdou v rozích díry a pod dverma.Prosim o napsání jak správně zadelat díry a pripadna oprava kolem oken a dveří viz zateplena fasáda.

Parotěsné a paropropustné pásky

Pavla Štěrbová | 24. 7 2017 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, po osazení oken parotěsné a paropropustné pásky nebyly na interiérové straně pevně spojeny s ostěním (v rozích netěsné, místy proříznuté při ořezávání pěny, podkladní dřevěné klínky nebyly zakráceny a pásky v těchto místech čtvercově vyříznuté), obdobně i na exteriérové straně. Zhotovitel se k opravě pásek do doby omítání vnitřních stěn nedostavil (i přes e-mailové a telefonické urgence). Nyní chce zapravit pouze exteriérové pásky a účtovat plnou částku. Jak moc je zasažena funkčnost parotěsných a paropropustných pásek? Má smysl přelepovat pásky zvenku? Jak lze postupovat proti laxnímu přístupu a odmítání oprav, které jsou nyní v interiéru kvůli omítkám nemožné? Děkuji za odpověď.

rozměry a přesnost provedení plastového okna

Martin | 24. 7 2017 | OSTATNÍ / OSTATNÉ

Dobrý den. Měl bych dotaz, zda existuje nějaká norma určující rozměrové provedení plastových střešních oken včetně rozměrových úchylek. Bylo mi namontováno střešní okno fa. FAKRO, u kterého je prohnutí delší strany rámu z vnější strany cca 10 mm na délce cca 1m. Servisní technik výše uvedené firmy tvrdí, že prohnutí je v normě ale žádnou normu neuvedl a na stránkách firmy jsem žádnou rozměrovou normu nenašel. Předem díky za odpověď. S pozdravem Pyszko

Kotvení plastových oken

Stanislav Řezáč | 10. 7 2017 | KOTVENÍ / KOTVENIE

prosím kotvení barevných plastových oken, důvod posunutí šroubu na 250 / bílá mají 120-150/ je tam nějaká tolerance. Mám okno vysoké 150cm na 100 cm, jednokřídlé .Na výšku budou 3 turbo šrouby a na šířku jeden Š roub v předvrtaném otvoru se má pohybovat volně nebo má být otvor o něco menší. Děkuji za odpověď .

Napojení parotěsných pásek

Radim D. | 23. 5 2017 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, jaká je správná šířka vnitřní parotěsné pásky Illbruck TwinAktiv ME500 s perlinkou. Osazená páska zcela nezakrývá připojovací spáru vyplněnou PU pěnou (perlinka je už na PU pěně, ne až na vnitřní špaletě). Jak má být správně osazená parotěsná páska s perlinkou přes připojovací spáru ? Vnitřní parotěsná páska je na okně nalepená ze tří stran (Boky a vrch okna) v jednom kuse a okno je zapěněno. Jak má být páska napojena ve spodní části okna pod vnitřním parapetem na pásku na bocích okna? Děkuji za odpověď.

Oprava vnějšího uzávěru připojovací spáry

Daniela M. | 12. 5 2017 | UTĚSNĚNÍ OKEN / UTESNENIE OKIEN

Dobrý den, v novém bytovém domě nám táhne pod okny. Přizvaný znalec zkonstatoval porušený vnitřní uzávěr připojovací spáry, nedostatečné vypěnění pěnou a potrhaný / nefunkční vnější uzávěr připojovací spáry. Přizvaný řemeslník chce provést opravu tak, že z vnitřní strany provede dopěnění a nainstaluje parotěsnou pásku (taktéž z vnitřní strany). Z vnější strany, kde byl zjištěný potrhaný / nefunkční vnější uzávěr, opravu provádět nehodlá, protože to prý není potřeba. Uvádí, že žádná norma nepředepisuje, že by z vnější strany musela být spára osazena paropropustnou páskou a pěna prý bude dostatečně chráněna vnějším parapetem. Nepozdává se nám to, protože páska původně instalovaná byla, pouze ji řemeslníci neosadili dobře a před osazením parapetů potrhali. Také se domníváme, že by v takovém případě pronikala do spáry vzdušná vlhkost a docházelo tak k postupné degradaci pěny. Má řemeslník pravdu a skutečně je možné na opravu vnějšího uzávěru připojovací spáry rezignovat? Děkuji Vám Daniela M.

kotvení špaletových oken dle normy ČSN 746077

Miloslav Novák | 27. 4 2017 | KOTVENÍ / KOTVENIE

Dobrý den chtěl bych se zeptat na správné kotvení nově osazených špaletových oken dle normy ČSN 746077na turbo šrouby ,kotevní plechy.Jedná se o výměnu špaletových oken ,tato norma neuvádí kotvení špaletových oken.

TOPlist